جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

مصاحبه با زنده یاد دکتر عباس حري

  اگر نسل فعلي و فعال حرفه در گوشه و کنار اين سرزمين گسترده در هر مقام و سمت به خود کمي وقت و فرصت داده و در سخنان استادان ماندگار کمي تعمق و تامل کنند، نقشه راه حرفه اي خود را بي سردرگمي و غرور مي توانند ترسيم کنند. لطفا بخوانيد اين چند خط را: 
  سوال: طی سالهای اخیر اغلب کتابخانه ها به سالن مطالعه کتابهای درسی تبدیل شده و از هدف اصلی خود فاصله گرفته اند، عامل این پدیده چیست؟
  پاسخ:  دلایل اقتصادی، وضعیت مسکن، تعدد اعضای خانواده، نیاز به آرامش و سکوت، سبب شده است که نسل جوان به کتابخانه ها مراجعه کنند، اما نه به این منظور که از کتابهای کتابخانه بهره مند شوند، بلکه از فضای کتابخانه به عنوان فضایی جایگزین خانه، و صرفاً به عنوان فضایی مناسب برای انجام تکالیف درسی، و آمادگی برای آزمون های ورودی دانشگاه استفاده می کنند؛ که البته هیچ ایرادی هم بر آن وارد نیست، بلکه باید آن را فرصتی دانست که بتدریج از حد استفاده کننده فضا فراتر روند و به مجموعه کتابخانه نیز روی آورند. و کتابداران باید با تدابیر خاصی این مراجعان خنثی را به مراجعانی فعال و واقعی تبدیل کنند. و این کار تنها از کتابداران آگاه و دلسوز ساخته است که کتابخانه ها، بویژه کتابخانه های عمومی، باید به کارگیری چنین نیروهایی را در برنامه کار خود قرار دهند.
  مصاحبه با دکتر عباس حري. روزنامه قدس، قابل دسترس در: 

   


  این مطلب تا کنون 20 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 16 بهمن 1394
  منبع
  برچسب ها : کتابخانه ,دکتر عباس ,عنوان فضایی ,
  مصاحبه با زنده یاد دکتر عباس حري

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 10 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر